Tanja Hrvatin Šimić savjetuje kako pripremiti dijete i roditelje za vrtić
U suradnji s Tanjom Hrvatin Šimičić predstavljamo vrlo korisne i praktične alate kako da pripremite sebe i svoje dijete za polazak u jaslice i vrtić.
Vi postavite pitanje, a naši psiholozi će vam pružiti odgovore i savjete putem zanimljivih videa svakog prvog dana u mjesecu!
Pošaljite pitanje našim psiholozima potpuno anonimno, svakog dana 0-24, preko jednostavnog formulara s desne strane vašeg ekrana.
U suradnji s Tanjom Hrvatin Šimičić predstavljamo vrlo korisne i praktične alate kako da pripremite sebe i svoje dijete za polazak u jaslice i vrtić.
Koliko je izražavanje osjećaja važno za mentalno zdravlje djece?
Kako napraviti reorganizaciju misli u potrazi za odgovorom na pitanje "tko sam”?
Podrška maturantima - Kako napraviti reorganizaciju osjećaja u trenutcima pritiska?
Znaš li, jesi li optimist ili pesimist i što je to uopće optimizam?
Obilježja narcisoidnog poremećaja ličnosti su osjećaj grandioznosti i nedostatak empatije. Kako se nositi s narcisima u svojoj okolini saznajte u videu psihologinje Tijane Debelić.
Šest osoba koje su preživjele rak dojke i šest njima bliskih osoba koje su u procesu borbe bile tu za njih slažu se u jednome: samo budite tu za one kojima je teško.
Dok nama bliska osoba prolazi kroz životne borbe, najvažnija stvar koju možemo pružiti je podrška. Samo to što smo tu ponekad je glasnije od bilo koje izgovorene riječi. Slušajmo, zagrlimo, pružimo ruku. Budimo TU.
Podrška - jedna od najpotrebnijih stvari dok vodimo životne bitke. Budimo tu jedni za druge. Pružimo ruku dok je druga osoba u nevolji, zagrlimo, pokažimo malim djelima da smo tu i ono najvažnije, da ne idemo nigdje. Budi TU.
Počela je još jedna školska godina. U djeci i roditeljima miješaju se osjećaji uzbuđenja, radosti, straha i neizvijesnosti.
Postoje efikasni načini kako poboljšati kvalitetu života, stresu unatoč. U članku donosimo nekoliko provjerenih savjeta psihologa.
U proteklih nekoliko mjeseci dobili smo puno pitanja na Budi Dobro Budi CE stranici vezano uz osjećaj tuge I depresije.
Iščekivanje, izbjegavanje i sigurnosno ponašanje samo su neki od mehanizama kojima povećavamo agoniju i pojačavamo napetost tijela koja vodi do novih napada panike.
Ljubav i romantika najvažniji su začin naših života. Upravo je na tu temu stiglo mnogo pitanja na koja odgovara naša psihologinja Tijana Debelić.
Kako se prestati osjećati usamljeno? Kako izgraditi dobra prijateljstva, pronaći put do bliskosti i prevladati strah od intimnih odnosa? Naša psihologinja Tijana Debelić govori o osobnim odnosima – i zašto su nam važna.
Youtuberica Ana Zibar (@zenskisvijet) i psihologinja Tijana Debelić razgovarale su o depresiji i raznim poteškoćama sa kojima se suočavamo dok se prilagođavamo na “novo normalno”.
Psihologinja Tijana Debelić i modna blogerica Matea Frajsberger razgovarale su o mentalnom zdravlju, razlici između paničnih napada i svakodnevnog stresa
Psihologinja Tijana Debelić i youtuberica Debela Barbara razgovarale su o strpljenju, samodisciplini, stresu kojeg nose blagdani te brojnim drugim temama
Postoje različiti izazovi s kojima se prije ili kasnije trebamo suočiti i zato je dobro razgovarati jer samo tako se možemo pripremiti za potencijalne situacije.
Nadamo se da će vam odgovori pomoći kako bi prebrodili sve poteškoće, pronašli optimizam i uspješno gradili put prema boljem unutarnjem osjećaju.
Što učiniti s osjećajem tuge i neizvjesnosti koji nas svakodnevno prate?
Da bi ova web-stranica mogla pravilno funkcionirati i da bismo unaprijedili vaše korisničko iskustvo, koristimo kolačiće. Više informacija potražite u našoj Politici kolačića.
Nužni kolačići omogućuju osnovne funkcionalnosti. Bez ovih kolačića, web-stranica ne može pravilno funkcionirati, a isključiti ih možete mijenjanjem postavki u svome web-pregledniku.